Як покращити кредитну історію

Кредитна історія – це перший показник, на який звертають увагу фінансові компанії, приймаючи рішення схвалити кредит, або відмовити. Саме тому так важливо вчасно вносити платежі, адже навіть незначне прострочення може надовго все зіпсувати. Отже, про свій імідж благонадійного позичальника треба дбати постійно.

Де зберігається інформація про кредити

В Україні діють установи, куди надходить інформація про стан кредитів, виданих фізичним та юридичним особам. Партнером більшості фінансових установ є Українське бюро кредитних історій (УБКІ), що працює з 2005 року та містить найповнішу базу даних.

Бюро кредитних історій діють на підставі Закону України «Про організацію формування та обігу кредитних історій» та інших нормативних актів. Кожна людина має право безоплатно раз на рік отримати свою кредитну історію, повторний запит вже буде платним від 50 гривень. Також є можливість підключити послугу смс-контроль від УБКІ всього за 15 гривень на місяць. Вона дозволить постійно стежити за змінами у кредитній історії, такими як:

  • відкриття та закриття позик;
  • запит кредитної історії;
  • наявність прострочення.

Тобто, якщо на мобільний телефон надійшло смс-повідомлення, що якась фінансова організація цікавилася вашою кредитною історією, а ви при цьому жодних заявок не подавали, то ймовірно шахраї хочуть взяти кредит на ваше ім’я. Негайно дізнавайтеся контакти та зв’язуйтеся з представниками фінустанови, так збільшуються шанси попередити злочин.

Також смс-контроль дозволить мінімізувати наслідки прострочення. Адже не  всі фінансові установи роблять розсилку з нагадуваннями. Коли у людини декілька кредитів, вона може випадково пропустити дату чергового платежу.

Позитивна кредитна історія

Трапляються випадки, коли позичальнику неохоче видають позику, коли його кредитна історія «чиста», тобто немає даних взагалі. З одного боку, це свідчить про відсутність кредитного навантаження, а з іншого – неможливо передбачити фінансову поведінку людини. Тож, якщо у вас є намір взяти суттєву позику, наприклад на придбання автомобіля, чи житла, краще заздалегідь взяти невеликий кредит і достроково його погасити. Так шанси схвалення позики збільшаться.

А, взагалі, поняття «позитивна» кредитна історія відрізняється в залежності від вимог фінансової установи. Наприклад, для отримання банківського кредиту готівкою, або кредитної картки, бажано аби щомісячна сплата за існуючими кредитами не перевищувала 10% від доходів.  А якщо людина має п’ять і  більше мікрозаймів, то рішення, скоріше за все, буде негативним. Справа в тому, що банки та кредитні спілки для видачі позик використовують кошти вкладників, тож не можуть ризикувати, якщо платоспроможність клієнта викликає сумніви, особливо якщо мова йде про кредити без застави.

Для мікрофінансових організацій позитивною вважається кредитна історія, коли людина наразі не має тривалих прострочень за діючими кредитами. МФО працюють на власному капіталі, можуть йти на більший ризик.

Якщо є питання по кредитній історії

Дехто, ладен знепритомніти, коли відкриває свою кредитну історію і бачить там назви невідомих компаній. Але причин для паніки, скоріше за все, немає. Іноді назва юридичної особи може відрізнятися від імені бренду. Тож варто спокійно ввести назву компанії у пошуковий рядок браузера і відразу стане зрозуміло, про яку позику йде мова.

Буває так, що кредит закритий, але його статус позначено, як діючий. Так, фінансові установи не завжди оперативно оновлюють інформацію. Тому бажано брати письмову, чи електронну довідку про відсутність заборгованості й надати її до УБКІ. Але спершу варто, зв’язатися з компанією, де ви брали кредит, аби переконатися, що помилка відсутня та інформація про закриття кредиту скоро буде надіслана.

Формуємо імідж надійного позичальника

Не важливо приймає остаточне рішення щодо видачі позики кредитний експерт, чи скорингова програма, власний позитивний імідж треба створювати завчасно. Є декілька правил, зважаючи на які, шанси отримати позику зростають.

  1. Позичайте тільки ту суму, яка дійсно потрібна. Отримані «про запас» кредитні кошти значно збільшать нарахування за відсотками.
  2. Не приховуйте інформацію про кредитне навантаження. Вона легко перевіряється і вдруге заслужити довіру буде складно.
  3. Чітко дотримуйтесь графіку платежів. У кредитній історії фіксується прострочення навіть на термін до семи діб.

У наш непростий час кмітливі, але недобросовісні люди часто намагаються заробити на довірливих громадянах. Якщо хтось запропонує вам за певну винагороду «покращити» кредитну історію, то перед вами шахрай. Дбати про своє фінансове обличчя можна лише самостійно, прискіпливо читаючи договори та бездоганно виконуючи їхні умови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *