Як краще погасити, або продовжити мікрозайм

Одна з головних умов успішного співробітництва з мікрофінасовими організаціями – це чітке виконання умов договору. Тож вносити повну, або часткову оплату для продовження треба вчасно. Тим паче, що умови для цього створені, зручний спосіб оплати знайдеться для кожного.

Впевнений лідер – особистий кабінет

При реєстрації на сайті мікрофінансової організації автоматично створюється особистий кабінет користувача. В ньому можна залишити заявку на позику, переглянути стан діючого кредиту, внести оплату та ін.

Головна перевага сплати за кредитом через особистий кабінет – це миттєве зарахування коштів. В деяких МФО передбачене списання грошей лише з картки, яка зареєстрована і перевірена. Тож подбайте заздалегідь, щоб на балансі була потрібна сума.

Не зайвим буде переглянути ліміт на проведення Інтернет операцій з карткою. Якщо він недостатній, то кошти зараховані не будуть. Налаштувати цей показник можна, користуючись онлайн банкінгом, або, подзвонивши на гарячу лінію.

Також при сплаті через особистий кабінет треба уважно дивитися, з якою метою переказуються кошти. Буває так, що існують окремі кнопки для погашення та пролонгації. Наприклад, у вас немає усієї суми для закриття кредиту, ви плануєте продовжити його термін, сплачуєте відсотки і спите спокійно, думаючи, що пролонгація відбулася автоматично. Ви ж отримали СМС-повідомленя, що кошти зараховано, та й з картки вони списалися.

А вранці виявляється, що у вас прострочення, бо треба було обрати кнопку «Пролонгація», а ви натиснули «Погашення». Тіло кредиту зменшилося, але термін не продовжився. Варто бути особливо уважними, якщо користуєтеся мобільними версіями, там треба прокрутити стрічку вниз, аби помітити, що кнопка не одна, а це роблять не всі.

Погашення через онлайн банкінг

Універсальний спосіб погашення мікрозаймів через сервіси онлайн банкінгу – це сплата за реквізитами. Щоб сформувати квитанцію потрібно вказати:

  • розрахунковий рахунок;
  • номер договору;
  • ідентифікаційний код.

Слід мати на увазі, що при переказі по Україні кошти йтимуть від 1 до 5 банківських днів. Тож цей варіант підійде для дострокового погашення, а в останні дня терміну кредиту він є ризикованим.

Є швидший спосіб закрити, або продовжити кредит в онлайн банкінгах. Наприклад, в Приват 24, заходимо в меню «Платежі», потім натискаємо «Погашення кредитів», серед переліку банків та МФО обираємо потрібну фінустанову, авторизуємося за допомогою телефону, е-мейлу чи ІПН.

На сайті відразу буде видно, яку суму треба внести для повного погашення, або продовження терміну кредиту. Обираємо картку, якщо їх декілька, та сплачуємо. Зазвичай кошти приходять впродовж години, або раніше.

Термінали самообслуговування

Цей спосіб спрацює навіть тоді, коли доступ до Інтернету обмежений. Тут можна вносити готівку, або розплатитися карткою. Пристроями для зчитування даних банківських карт до кінця поточного року мають бути обладнані всі термінали.

Є два способи розрахунку через термінал: обравши МФО з переліку, або за реквізитами, які треба дізнатися заздалегідь. Час перерахування коштів залежатиме в першу чергу від платіжної системи. Це можуть бути лічені хвилини, або декілька днів. Тож краще подбати про завчасну сплату.

Офлайн в касі банку і через телефон

Цей спосіб, мабуть є найменш популярним. Люди почали цінувати свій час, і їм здається нерозумним витрачати його на стояння у чергах до каси. Чи не єдина перевага – це отримання на руки оригіналу квитанції з мокрою печаткою.

Деякі МФО пропонують послуги з погашення кредитів в телефонному режимі. Тобто, якщо складно вносити платіж самостійно, можна зателефонувати на гарячу лінію і детально виконувати вимоги оператора.

Отже, варіанти погашення або пролонгації кредитів різноманітні. Головне – це здійснити платіж вчасно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *