Способи заощадити на онлайн кредитах

Слова «Ваш кредит повністю погашений» звучать, неначе музика, для тих, хто довгий час відчував тягар боргового навантаження. Фінансові зобов’язання лякають багатьох наших співгромадян, дехто ладен відмовляти собі у дрібницях, аби не бути винним жодної гривні. Але чи насправді варто настільки боятися кредитів? Правильний вибір фінустанови, зважена оцінка ризиків та власної платоспроможності допоможуть прийняти вірне рішення.

Коли мікрозайм – раціональне рішення

Якщо терміново потрібні гроші, українці все рідше звертаються по допомогу до родичів та друзів. Адже ринок кредитування пропонує широкий вибір фінансових продуктів: кредити готівкою, кредитні картки, мікрозайми тощо. Якщо позики в банках схвалюються переважно офіційно працевлаштованим громадянам, то МФО готові видати онлайн кредит всім категоріям населення. Головне, щоб не було значних прострочень за іншими позиками.

Онлайн кредит стане у нагоді коли:

 1. Позичальник має стабільний дохід, але виникли непередбачувані витрати. Наприклад, запрошення на свято, приїзд гостей, ремонт одягу, взуття, побутової техніки.
 2. Діє обмежена у часі акційна пропозиція на бажаний товар. Тут треба розрахувати, чи не буде переплата за кредитом більшою, ніж розмір знижки на товар, який планується придбати.
 3. МФО пропонує пільговий кредит на тривалий термін з мінімальною переплатою. У складній життєвій ситуації він може бути чи не єдиними виходом.

Мікрофінансові організації не вимагають від потенційних клієнтів довідки про доходи, майно у заставу, поручителів. Для оформлення онлайн кредиту знадобиться лише паспорт, ідентифікаційний код, банківська карта та мобільний телефон.

Кредит онлайн без ризиків

Нашим співгромадянам властива деяка упередженість та недовіра до всього нового. Онлайн кредитування не стало винятком – така вже наша консервативна ментальність. Особливо гостро це відчувається, коли справа стосується особистих даних, в тому числі паспортних. Щоб не стати жертвою шахраїв, слід перевірити декілька позицій:

 • чи має МФО ліцензію Нацкомфінпослуг (з 1 липня 2020 року регулятором стає НБУ);
 • яким є розмір щоденної відсоткової ставки (зазвичай це 1,4% – 2%);
 • чи буде перша позика пільговою;
 • чи є крім відсотків інші платежі, наприклад страховка, юридичні послуги, комісії тощо;
 • якими є санкції за прострочення платежу (пеня, штраф, збільшення відсоткової ставки);
 • чи можна пролонгувати позику та скільки разів це дозволяється.

Якщо результати цього міні-тестування є задовільними, то жодних ризиків, пов’язаних з оформленням онлайн позики, не має виникнути.

Як зменшити переплату за кредитом

Легкість отримання мікрозайму, зручність сервісів онлайн кредитування, мінімальні вимоги декого з позичальників занадто розслабляють. Природньо, що коли надходить час повертати кредит, мало хто бажає розлучатися з грошима. На «допомогу» може прийти інша МФО, де люди беруть нову позику, щоб погасити стару. Подібні хитрощі, з одного боку, дрятують від прострочення, а з іншого сприяють збільшенню боргу, який з часом почне зростати. Щоб не допускати такого небезпечного самообману та заощадити на онлайн кредитах, варто дотримуватись декількох правил:

 1. Брати дійсно потрібну суму. Наші потреби безмежні, зайві гроші, замовлені про всяк випадок, будуть швидко витрачені.
 2. Якнайшвидше закривати мікрокредити. Хоч і шкода віддавати частину щойно отриманих фінансових надходжень, коли термін позики ще не вийшов.
 3. Активно користуватися програмами лояльності: шукати промокоди, запрошувати друзів, залишати відгуки про сервіси та ін.

Кожен українець має право самостійно вирішувати що краще: заощаджувати на необхідних речах, позичати гроші у близьких, ніяковіючи від сорому, чи оформити швидкий онлайн кредит. Ризики і втрати будуть мінімальними, якщо позичальник відповідально поставиться до співробітництва з МФО.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *