Чи можна не платити за кредитами від МФО?

Отримавши мікрозайм онлайн на картку, легко піддатися ілюзії, що це тепер твої кошти. Не радимо втрачати відчуття реальності, адже ці гроші належать фінансовій компанії, їх обов’язково доведеться повернути, та ще й з відсотками. Але ж як шкода розлучатися зі своїми кровними! Тому й виникають подекуди в інфантильних українців думки на зразок: «А чи можна не сплачувати за мікрозаймом?».

Що говорить регулятор

З 1 липня 2020 року регулятором діяльності небанківських фінансових компаній став Національний банк України. Він же й приймає звернення та скарги від громадян. Частина українців вирішила, що тепер можна не платити за мікрозаймом, а коли МФО почне тиснути, вимагаючи назад свої гроші, відразу направляти скаргу до регулятора.

Втім, позиція Нацбанку декого розчарувала. Адже прийом звернень від громадян не означає, що регулятор автоматично стане на сторону позичальника. Та й що тут вдієш, якщо людина підписала договір, підтвердивши, що згодна з усіма умовами.

Але якщо позичальника не лякає довга судова тяганина, то дечого досягти можна. Штрафні нарахування реально зменшити, якщо:

  • виявиться, що компанія, яка видала кредит, не мала ліцензії;
  • інтерфейс сайту дуже заплутаний, не зрозуміло, де ознайомитись з текстом угоди;
  • МФО без попередження змінила відсоткову ставку, або термін кредиту, хоч про таке її право в договорі не йшлося;
  • компанія навмисно намагалася ввести в оману позичальника та ін.

Щодо останнього пункту, свіжий приклад. Людині надходить електронний лист від МФО тема якого «Завтра збігає термін вашого кредиту». Позичальник може його й не відкривати, мовляв завтра так завтра. Але у самому тексті листа, йдеться, що дата сплати – сьогодні! Що це, як не зумисна спроба обдурити клієнта, аби він вийшов на прострочення? До речі, такі хитрі прийоми мають окрему назву – міселінг.

Коли можлива реструктуризація

Зараз активно пропонуються послуги юридичних компаній, які за певну винагороду допомагають реструктуризувати мікрозайм та зупинити нарахування за ним. Юристи пишуть листи на ім’я керівництва компанії, пояснюючи ситуацію, яка склалася.

МФО можуть піти назустріч, адже їхня мета – повернути свої кошти, а не довести людину до банкрутства, коли всі борги їй спише суд. Розраховувати на лояльне ставлення можна у таких випадках:

  • втрата годувальника;
  • тяжка хвороба;
  • скорочення на роботі;
  • нещасний випадок і т.д.

Якщо подібне лихо сталося, не тягніть до останнього, відразу повідомляйте установи, де маєте кредити. Компромісне рішення знайдеться завжди.

Кредит у спадок

Українське законодавство передбачає, що у разі смерті позичальника, його борги переходять до спадкоємців. Але це лише тоді, коли вони написали заяву у нотаріуса, що згодні прийняти спадок. Не можна погодитись на його частину: все, або нічого.

Тут варто подумати. Якщо сума заборгованості невелика, і при цьому є перспективи заволодіти цінним майном на зразок квартири, чи автомобіля, то чому б і не взяти на себе кредитні зобов’язання.

Стоп МФО!

А це варіант для тих, хто досі вірить у казки. В Інтернеті дуже багато сайтів компаній, які начебто займаються цілковитим анулюванням мікрозаймів. Зловмисники представляються колишніми співробітниками мікрофінансових організацій, що досі мають доступ до бази даних. Вони запевняють, що за відносно невелику суму готові на свій страх та ризик видалити дані про позичальника та кредит.

Певна річ, що це неможливо. Але головна ціль шахраїв – виманити гроші, адже передплата за таку послугу буде обов’язковою. А от мікрозайм нікуди не зникне.

Як висновок, можна сказати, що платити за мікрозаймом треба обов’язково. Щоб співробітництво з МФО було комфортним обирайте лише перевірені компанії, та не ховайтеся, коли потрапили у дійсно скрутну ситуацію.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *