Часті питання про онлайн кредити

Кредит онлайн на картку, не виходячи з дому та ще й цілодобово отримати настільки легко, що мимоволі прискіпливі українці починають побоюватися: а чи справді це безпечно? Особливе занепокоєння викликає необхідність завантажити власні документи, адже інформаційний простір переповнений даними про злочини кібершахраїв. Тож відповімо на питання, які найчастіше задають потенційні позичальники мікрофінансових організацій.

Навіщо потрібне селфі з паспортом в руках?

На цьому пункті завершуються незаповненими багато анкет-заявок до МФО. А дарма. Занадто недовірливі люди непокояться якраз про те, що насправді захищає їх від зловмисників. Вберегти конфіденційність паспортних даних чи навіть копії документів від несанкціонованого доступу наразі дуже складно. Влаштовуючись на будь-яку роботу, ми надаємо повний пакет документів, доля якого далі невідома і чомусь не боїмося.

Ми не лякаємо, але фактично дані вашого паспорта можуть опинитися в будь-чиїх руках. Саме тому мікрофінансові організації й просять зробити фото з паспортом, аби переконатися, що це саме ви берете кредит. Трапляється, що МФО навіть просять написати на аркуші паперу назву компанії і з ним теж зробити селфі.

Чому іноді вимагають номер контактної особи?

Просити гроші у борг – справа делікатна. Дехто звертається до мікрофінансових організацій саме тому що соромиться турбувати близьких, і це можна зрозуміти. Тому прохання надати номер контактної особи декому здається неприпустимим, особливо, коли просять телефон колеги.

Непокоїтися не варто, це не обов’язково означає, що людині хтось відразу телефонуватиме. Контактний номер треба для додаткового зв’язку. Час плине швидко, позичальник може забути про погашення позики, телефон загубити, або тримати вимкненим з різних причин, наприклад, у від’їзді.

Співробітники фінансових компаній лише в крайньому випадку турбують контактну особу. Їхня мета – зв’язатися з вами, якщо це не виходить безпосередньо.

Для чого необхідна верифікація картки?

Знову-таки, для вашої безпеки. Онлайн кредит має видаватися лише на картку, яка належить позичальнику. Для того й треба вводити всі дані до платіжної системи, яка автоматично робить запит до банку. Щоб підтвердити операцію, банк іноді надсилає смс-код на фінансовий номер.

Як уберегтися від шахраїв?

Трапляється, що людина отримує повідомлення про заборгованість за кредитом, про який вона й гадки не має. В такому випадку треба негайно звертатися до правоохоронців. А щоб не стати жертвою нечесних осіб варто дотримуватися декількох правил:

  1. Не «розкидайтеся» паспортними даними. Перш ніж завантажувати, або пересилати якісь документи, переконайтеся, що компанія має ліцензію Нацкомфінпослуг  чи НБУ, ознайомтеся з інформацією, що є в мережі Інтернет. Якщо даних немає і кидається у вічі, що сайт зроблений «на колінах» – перед вами шахраї.
  2. Бережіть фінансовий номер. Якщо зловмисники зможуть якимось чином заволодіти SIM-карткою, або зробити її дублікат, їм стане відкритим доступ до всіх ваших онлайн банкінгів та особистих кабінетів МФО. При втраті телефону, негайно звертайтеся до мобільного оператора та поліції.
  3. Нікому не передавайте паролі. Чи це код входу, чи підтвердження операції, чи електронний підпис договору – якщо інформація надійшла на ваш номер, значить вона має бути доступна тільки вам. Виняток, коли ви знаходитесь у відділенні поруч зі співробітником, який заповнює вашу заявку.
  4. Відстежуйте кредитну історію. Достатньо підключити послугу SMS-контроль на сайті Українського бюро кредитних історій усього за 15 гривень на місяць. Вам будуть надходити повідомлення про появу нових кредитів, прострочену заборгованість, запити про вашу кредитну історію.

Отже, отримати онлайн кредит можна швидко і безпечно, якщо звернутися до надійної компанії та чітко виконувати умови договору.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *