Підвищуємо шанси отримати мікрозайм

Ситуацій, коли додаткові кошти знадобилися тут і зараз, дуже багато. Наприклад, нещодавно знайомий скаржився, що йому не вистачило лише 3800 грн. аби вигідно придбати омріяний автомобіль. Телефонував друзям, довго пояснював ситуацію, поїхав по гроші, повернувся, а машину вже купили. Прикро, правда? А от якби він прямо на авторинку скористався сервісом онлайн кредитування, то кошти дістав би за лічені хвилини. Адже для цього достатньо і смартфона з мобільним Інтернетом.

Хто може розраховувати на онлайн кредит

Відсоток схвалення заявок на мікрозайми дуже високий, а швидкість обробки інформації вражає. Це, власне, є однією з місій МФО – надати гроші максимально швидко. Звичайно, кожна компанія має свої вимоги до позичальників, але вони відрізняються не суттєво. Більшість мікрофінансових організацій вимагають наступне:

 • паспорт громадянина України;
 • ідентифікаційний податковий номер;
 • постійна реєстрація;
 • вік від 18 років;
 • відсутність значних прострочень за іншими кредитами;

Мікрозайми доступні безробітним, студентам, пенсіонерам, матерям у декретній відпустці та іншим категоріям населення, з якими банки ведуть співробітництво неохоче. Але все-таки декому відмовляють також і МФО, тож спробуємо розібратися, чому.

Часті причини відмов МФО

Заявки на позику у мікрофінансових організаціях не завжди схвалюють живі люди. Інформацію обробляють спеціальні скорингові програми, які й виносять свій вердикт. Якщо за позикою є відмова, то ймовірніше за все, йдеться про такі чинники:

 1. Погана кредитна історія. Це перше, що береться до уваги та має вирішальне значення, особливо при першому зверненні. Для більшості МФО достатньо, щоб у позичальника не було заборгованостей, але кількість діючих кредитів та загальна сума виплати за ними теж мають значення.  
 2. Неточності в анкеті. Зумисно зроблені, або випадково допущені помилки під час заповнення анкети, можуть звести нанівець спробу отримати кошти. Особливо ретельно треба вводити паспортні дані, ІПН та цифри на карті, адже при неточностях вас можуть запідозрити у шахрайстві.
 3. Низька якість фото. Ще не всі мікрофінансові організації перейшли на перевірку за допомогою сервісів BankID, тож бажають отримати селфі позичальника з його паспортом. Зверніть увагу, щоб було видно серію та номер документа, і не затуляйте нічого.
 4. Завелика сума у заявці. Відмова з цієї причини часто буває у нових позичальників. Якщо ж ви є постійним клієнтом, то з кожним успішно повернутим мікрозаймом доступні суми збільшуватимуться.
 5. Складна ситуація у державі. Яскравий приклад – вимушена самоізоляція у зв’язку з епідемією коронавірусу. Багато людей втратили роботу, МФО не завжди могли перевірити наявність доходу у заявників, отже відсоток схвалення позик відчутно знизився.

У випадку відмови є можливість подати повторну заявку через певний час, що складає 1-30 діб.

Як збільшити ймовірність схвалення кредиту

Хоча деякі позиції, що спричинили негативне рішення за кредитом, не залежать від позичальника, дещо можна виправити. Шанси погодження позики будуть вищими якщо:

 • дуже уважно заповнювати анкету;
 • вказати декількох контактних осіб;
 • завантажити якісні світлини;
 • надати сайту доступ до геоданих;
 • замовляти невелику суму;
 • вчасно сплачувати за кредитами.

А от намагання хитрувати, вказуючи недостовірні дані в анкеті, неприпустимо. Адже легко можна перевірити скільки людина має кредитів, на яку суму, який у неї родинний стан, кількість осіб на утриманні ті ін.

Якщо все-таки кредит не погоджено, завжди можна подати заявку до іншої компанії, можливо там будуть більш лояльні умови. Головне – не впадати у відчай, адже є багато способів отримати гроші, коли вони потрібні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *