Потрібні гроші? Рішень багато!

Потреба у додаткових коштах може виникнути у будь-кого. Якщо терміново потрібні гроші, є декілька джерел: родичі, або знайомі, банки, ломбарди, кредитні спілки, приватні кредитори, мікрофінансові організації. Який варіант є прийнятним, кожен вирішує особисто. Ми спробуємо проаналізувати переваги та недоліки кожного способу отримання коштів.

Родичі, друзі, колеги, знайомі

Це щастя, коли поруч є людина, яка завжди готова підтримати матеріально. Здавалося б, що може бути кращим, ніж отримання грошей у борг від близьких людей без жодних відсотків та документів? Безсумнівно, це вигідно з матеріального боку, але є й інша сторона медалі.

Скільки разів поспіль можна просити гроші у друга? Можливо, двічі, чи тричі. Далі є всі шанси отримати відмову. Не дарма в народі кажуть: «Хочеш втратити друга – позич йому грошей». Так, через грошові зобов’язання може порушитися багаторічна дружба, або й родинні зв’язки. Адже кредитор несвідомо постійно перебуває у стані напруги, побоюючись, що гроші йому ніхто не поверне, а нагадувати якось незручно.

А взагалі, далеко не кожен може побороти сором’язливість, звертаючись до близьких по фінансову допомогу. Іноді легше сплатити за відсотками фінансовим установам, ніж пережити певне приниження.

Банківські кредити готівкою та кредитні картки

Серед переваг банківських фінансових продуктів можна назвати відносно низькі відсоткові ставки. Але цей варіант є доступним далеко не кожному українцеві. Отримати картку з кредитним лімітом, готівку від банку, чи товари у розстрочку можна якщо:

 • людина офіційно працевлаштована зі стажем на останньому місці роботи принаймні рік;
 • кредитна історія бездоганна без прострочень і з невеликою кількістю відкритих позик;
 • є можливість взяти довідку про доходи, вказати телефони контактних осіб, бажано кровних родичів.

Якщо мова йде про велику суму, то ймовірніше за все, доведеться знайти поручителів, або надати майно у заставу. Тобто цей варіант отримання коштів є прийнятним далеко не для всіх наших співгромадян, враховуючи рівень безробіття.

Ломбарди та кредитні спілки

Отримати гроші у ломбарді можна лише під заставу власного майна. Найчастіше мова йде про ювелірні вироби, побутову техніку, електроніку, інструменти. Втім існують й автоломбарди, де можна взяти позику, надавши в заставу автомобіль. Головний плюс – тут практично неможливо отримати відмову, якщо, звичайно майно має цінність та не перебуває у розшуку. Серед недоліків – низька оціночна вартість і високі шанси втратити назавжди цінну річ, якщо закрити позику немає змоги.

Кредитні спілки зазвичай використовують для надання позик кошти своїх партнерів. Саме тому у них досить високі вимоги до позичальників. Якщо людина не має автомобіля, або нерухомості для застави, то їй буде скоріше за все відмовлено.

Приватні кредитори

Неможливість отримання банківських позик та побоювання брати мікрозайми штовхають людей до співробітництва з приватними кредиторами. Дуже добре, якщо пощастить знайти порядну людину, але часто за об’явами про кредит від приватної особи стоять шахраї. Замисліться: якщо банк в силу різних причин відмовив у позиці, чи піде хтось добровільно на такий ризик, кредитуючи неперевіреного позичальника, який і так у боргах?

Бажаючі отримати кредит від приватної особи мають бути дуже пильними якщо:

 1. В об’яві вказана неіснуюча ліцензія (дехто навіть веде мову про ліцензії від Міністерства фінансів, хоча воно їх взагалі не видає).
 2. Вимагають дуже гарне фото паспорта, рівненьке, без обкладинок і тіней. Хіба менш якісний знімок не дає змоги побачити паспортні дані?
 3. Просять пройти перевірку кредитної історії за гроші, приблизно 400 гривень, без жодних гарантій щодо схвалення кредиту.
 4. Брокерська компанія має «іграшковий» сайт, зроблений нашвидкуруч.

Іноді пропонуються послуги кредитних донорів. Тобто людина з гарною кредитною історією оформлює кредит на себе, гроші віддає клієнту, беручи собі винагороду. Як правило, позичальник виступає поручителем за цим кредитом. Тут існує ризик, погодившись на такі умови, не отримати свої кошти, а лише виплачувати чужий борг, можливо й чималий.

Мікрозайм онлайн на картку

У ЗМІ та на просторах Інтернету повно страшних історій, пов’язаних з мікрозаймами. Втім значна відсоткова ставка чи не єдиний мінус онлайн кредитів.  Та й тут існують програми лояльності, які допомагають заощаджувати кошти. Переваг безсумнівно більше:

 • оформлення, не виходячи з дому цілодобово без вихідних;
 • мінімум документів та вимог до позичальників;
 • високий відсоток схвалення позик;
 • зручне погашення кредитів;
 • можливість покращити кредитну історію та ін.

Отже, якщо банк відмовив, у близьких позичити грошей немає можливості, а послуги приватних кредиторів не викликають довіри, ідеальним варіантом буде мікрозайм онлайн на картку. Головне – це встигнути повернути його вчасно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *