Перша зустріч з МФО

Онлайн кредитування в Україні вже стало звичним явищем. Послугами мікрофінансових організацій користуються мільйони наших співгромадян. Хтось у захваті від швидкості погодження кредиту в найпотрібніший час, хтось нарікає на великі суми переплат. Але спільним є висновок – без мікрозаймів у сучасному житті не обійтися. Сподіваємося, що наші поради будуть корисними тим, хто зважився приєднатися до числа користувачів онлайн позиками.

Ідеальна компанія

Перший крок – це обрання тієї самої бездоганної МФО, де і умови кредитування гарні, і турбота про клієнтів на високому рівні. Можна зіставляти показники самостійно, або скористатися спеціальними сайтами з пошуку кредитів. А звернути увагу слід на такі нюанси:

  1. Вхід на сайт буде набагато безпечнішим, коли є подвійна ідентифікація клієнта: спочатку логін та пароль, а потім код із СМС-повідомлення, як в онлайн банкінгах.
  2. Відсоткова ставка може коливатися від 1 до 3% в день на тіло кредиту. Більшість компаній пропонують новим позичальникам перший кредит під 0% терміном на 3-30 днів.
  3. Можливість пролонгації дуже важлива, адже час спливає швидко і не завжди є кошти, щоб повернути відразу всю суму. Добре, якщо послуга продовження кредиту є безкоштовною.
  4. Наявність грейс періоду допоможе уникнути штрафних нарахувань у перші дні прострочення, якщо так сталося. Але інформація про порушення умов договору все-таки надійде до кредитної історії.
  5. Розсилка нагадувань та (або) телефонні дзвінки декого дратують. Але ця функція неодноразово рятувала багатьох позичальників від випадкових прострочень.

А от брати чи не брати до уваги відгуки клієнтів в Інтернеті вирішує кожен самостійно. Зазвичай негативний фідбек надають боржники мікрофінансових організацій, тож про об’єктивність оцінок судити важко.

Жодних секретів

Друге правило – правда та максимальна уважність при реєстрації на сайті. Типова анкета включає інформацію про себе, місце реєстрації та проживання, родинний стан, освіту, працевлаштування тощо. Бажано заповнювати всі поля, а не тільки обов’язкові, робити це дуже ретельно, не поспішаючи. Написане слід обов’язково перечитувати вголос, щоб уникнути помилок.

Максимальна уважність також стосується введення даних платіжної картки. Процедура її верифікації дозволить переконатися, що картка належить саме вам, а не хтось бере кредит, скориставшись вашими даними. Нехай не лякає невелика заблокована сума (до 2 грн.), вона згодом буде повернута на баланс.

Нормальною є практика, коли при першому зверненні деякі МФО просять завантажити фото зі своїм паспортом. Зробіть світлину гарної якості, щоб було чітко видно обличчя, серію та номер паспорта. Документ повинен вміщуватися на фото повністю.

Іноді МФО просять надати телефони контактних осіб. Ці номери можуть знадобитися для перевірки інформації, а також у якості додаткового зв’язку з вами. Найчастіше за ними телефонують у крайньому випадку, але попередити контактних осіб все-таки варто.

Час і місце

Хоч і говорять, що мікрозайми видаються цілодобово без вихідних, перше звернення нехай краще буде у робочий час. Трапляється, що заявки нових клієнтів, що були створені уночі, все одно відкладаються на ранок для додаткової перевірки вручну кредитним експертом. Втім, деякі сервіси справді працюють в режимі 24/7. Ймовірність цього є більшою, якщо гаряча лінія та онлайн чат доступні у будь-який час.

Ні в якому разі не вмикайте анонімайзери, наприклад VPN, тоді, коли оформлюєте онлайн кредит. Якщо скорингова програма не зможе визначити ваше місце розташування за ІР-адресою, шанси на схвалення позики знижуються. Взагалі, при першому зверненні за мікрозаймомом краще перебувати вдома.

Почуття міри

Щоб збільшити вірогідність вдалого оформлення онлайн кредиту можна відправити заявки паралельно до різних компаній. Але краще не в десять відразу. Врахуйте, що тримати це в секреті не вийде. За кожною заявкою буде запит кредитної історії, що видно усім іншим МФО. Оптимальний варіант 2-3 мікрофінансові організації.

Також не варто при першому зверненні просити відразу багато грошей. Краще взяти менше і повернути достроково. Таким чином кредитна історія та рівень довіри до позичальника зросте. Далі можна буде розраховувати на більші суми та користуватися програмами лояльності для постійних клієнтів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *