Онлайн кредит і захист даних

Мікрозайм онлайн на картку – це унікальна можливість миттєво отримати гроші, коли вони вкрай потрібні.  Але частина українців, досі не користується сервісами онлайн кредитування через небажання надавати персональні дані та страх, що доведеться виплачувати чийсь кредит. Боятися не варто, адже отримати позику  в МФО на ваше ім’я не зможе ніхто сторонній і ми зараз це доведемо.

Чотири умови отримання мікрозайму

Вимоги до потенційних клієнтів мікрофінансових організацій з одного боку мінімальні, а з іншого – максимально захищають позичальника. Для того, щоб онлайн кредит було погоджено знадобиться:

  1. Паспорт громадянина України старого, або нового зразка. Шансів на позитивне рішення більше, якщо є постійна реєстрація.
  2. Ідентифікаційний код – це ті 10 цифр, за якими перевіряється кредитна історія позичальника. МФО зазвичай не просять сканкопію ІПН, достатньо ввести його у потрібне поле при заповненні анкети.
  3. Мобільний номер, який вказується під час реєстрації, далі буде використовуватися, як фінансовий під час входу на сайт МФО та для надсилання СМС-кодів.
  4. Власна банківська картка з позитивним балансом після процедури верифікації слугуватиме для зарахування коштів, якщо позику буде погоджено.

Якщо хоч одна вимога не виконується, кредит не буде схвалено. Для перевірки справжності документів треба ваше фото з паспортом, або підтвердження через BankID з вашого акаунту. Для входу на сайт потрібен ваш логін, пароль, телефон або пошта, для переказу коштів – ваша банківська картка. Тобто без вашого відома невідома людина отримати на вас мікрозайм не зможе.

Безпека особистого кабінету

Дуже добре, якщо для входу в особистий кабінет використовується подвійна ідентифікація. Це коли треба ввести логін (телефон, електронна адреса), пароль і вже тоді, коли ці дані співпадуть, надсилається в SMS-повідомленні пароль для входу.

Іноді пропонується вибір як зручніше позичальнику увійти: через пароль, чи через SMS. Це робиться для швидкості та зручності, але безпеки не додає. Дуже обережно треба бути з менеджерами паролів, які встановлені на комп’ютерах чи смартфонах. Особливо, коли був обраний вхід за допомогою лише паролю. Краще відмовитися від запам’ятовування програмою даних для аутентифікації. Адже якщо до пристрою матиме доступ стороння людина, то теоретично вона зможе увійти у ваш особистий кабінет.

А тепер щодо створення паролю. Він обов’язково має включати великі та малі літери, цифри, допустимі розділові знаки. Не ставте на пароль дату народження, ім’я чи прізвище. І головне – нехай вони всюди будуть різними, так надійніше.

Код із SMS – нікому!

На жаль, наші співгромадяни частенько стають жертвами кіберзлочинців, які дистанційно списують кошти з рахунків довірливих громадян. А відбувається це через елементарну необізнаність.

Існує єдине правило для усіх фінансових операцій в мережі Інтернет – коди, які приходять на ваш мобільний телефон, нікому не передавайте. Це може бути пароль для входу на сайт, підтвердження верифікації картки чи переказу коштів, електронний підпис для погодження кредиту тощо.

Коли ви оформлюєте позику офлайн у відділенні мікрофінансової організації, співробітник може запитати SMS код. Але й тут уважно слідкуйте, яка саме операція проводиться і звідки надійшло повідомлення.

Якщо втратили телефон, документи, картку,

Єдина чисто гіпотетична можливість взяти кредит без вашого відома – це отримати доступ одночасно до мобільного номера та банківської картки, знаючи при цьому пароль для входу на сайт мікрофінансової організації. І то це можливо, якщо ви вже зареєстровані в цій МФО і не маєте поточної позики.

Щоб зловмисники не зробили копію сім картки з вашим фінансовим номером, уважно стежте за повідомленнями мобільного оператора. Коли хтось невідомий раптом поповнив ваш мобільний рахунок – це вже має бути підозрілим. Зв’яжіться зі службою підтримки та заблокуйте віддалений перевипуск телефонної картки.

Якщо ви втратили паспорт, негайно звертайтеся до поліції, та обов’язково зареєструйте загублений документ на сайті Українського бюро кредитних історій (УБКІ). Ця послуга є безкоштовною, та вбереже вас від дій зловмисників.

Загублена банківська картка теж має бути негайно заблокована. Особливо, якщо на балансі є кошти. Адже існує ряд платіжних систем, які не використовують SMS-підтвердження операцій.  

Отже, як ви переконалися, сервіси онлайн кредитування ретельно слідкують за тим, щоб не дати зловмисникам шансу взяти кредит на іншу людину. Якщо ж тривога залишається, можна підключити послугу SMS-контроль від УБКІ. Вартість всього 15 грн. на місяць, повірте, спокій коштує більше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *