Кредит онлайн без сумнівів та вагань

Можливість отримати онлайн кредит, не виходячи з дому, вже нікого не дивує. В Україні зареєстровано близько тисячі небанківських фінустанов, які здійснюють кредитування фізичних та юридичних осіб. Це може свідчити про неабияку популярність подібних послуг серед різних верств населення України. Втім, усе що пов’язано з персональними даними та онлайн фінансами, завжди супроводжується певними  побоюваннями та сумнівами. В даному випадку, марними.

Невже треба лише паспорт та ІПН?

Звичайно, цього замало. При першому зверненні клієнт мікрофінансової організації має заповнити анкету, де вказати інформацію про місце проживання та реєстрації, родинний стан, працевлаштування тощо. Деякі МФО просять назвати номери контактних осіб для додаткового зв’язку.

Взагалі, якби для отримання мікрозайму був потрібен виключно паспорт та ідентифікаційний код, то існували б великі ризики оформлення кредитів без відома власника документів. Ліцензовані мікрофінансові організації ретельно перевіряють своїх позичальників, та роблять неможливими випадки шахрайства.

  1. Аби переконатися, що це саме ви берете кредит, застосовується ідентифікація за допомогою сервісів BankID . Як варіант, може бути вимога надіслати селфі з паспортом в руках.
  2. Мікрозайми видаються виключно на картку, яка зареєстрована на ім’я позичальника. Тобто нікому сторонньому гроші не перераховуються, навіть, якщо якимось чином зловмисник заволодіє паспортними даними.
  3. Скорингові програми аналізують інформацію з різних джерел, включаючи соціальні мережі та Українське бюро кредитних історій. Якщо будуть помічені невідповідності, заявка просто не буде схваленою.
  4. Іноді моніториться ІР-адреса, щоб встановити місцезнаходження потенційного позичальника. Краще у цей час вимкнути анонімайзери на зразок VPN.

Чи швидко МФО гроші видають?

У нових клієнтів вся процедура, починаючи від входу на сайт і до зарахування грошей займе приблизно півгодини. Адже треба заповнити анкету, пройти перевірку картки та дочекатися вердикту скорингової програми або кредитного експерта.

Певна річ, що у будні дні в робочий час можна розраховувати на швидший розгляд заявки, якщо вона обробляється вручну фахівцем. Деякі компанії не працюють уночі, відкладаючи остаточне рішення до ранку.

А от після успішного закриття першого кредиту, рішення про наступну позику приймається набагато швидше. Деякі фінансові установи навіть не перевіряють кредитну історію, демонструючи найвищий рівень довіри.

А якщо я не встигну повернути кредит?

Нарахування за відсотками в МФО здійснюється щоденно, тож з оплатою краще не зволікати. Як би не було шкода щойно отриманих грошей, краще погасити мікрозайм хоч частково, навіть, якщо термін ще не вийшов.

На жаль, не всі розуміють серйозність наслідків при простроченні. В першу чергу постраждає кредитна історія, далі можливе збільшення щоденної відсоткової ставки та іноді передача боргу колекторським компаніям.

Щоб не доводити справу до цього, мікрофінансові організації завчасно попереджають про наближення дати погашення кредиту. Якщо немає усієї суми для закриття мікрозайму, позичальникам пропонується послуга з пролонгації. Для цього треба сплатити вже нараховану суму за відсотками.

Хто контролює діяльність МФО в Україні?

До 1 липня 2020 року функції регулятора діяльності всіх небанківських фінасових установ здійснювала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг). Ця ж організація й видавала ліцензії.

Відповідно до закону про спліт, з 01.07.2020 р., регулятор змінився, ним тепер є Національний банк України. Він же й приймає звернення від громадян у випадку спірних ситуацій.

Отже, брати онлайн кредити абсолютно безпечно. Якщо ж ви маєте думку, що ваші права порушено, телефонуйте на гарячу лінію НБУ, пишіть електронну або поштову адресу цієї установи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *