Коли потрібна пролонгація мікрозайму

Більшість українців активно користуються послугами кредитних установ. НБУ повідомляє, що за останній рік портфель лише банківських кредитів збільшився на 31,4 млрд. грн. Альтернативою банківським позикам, які доступні далеко не всім, є онлайн кредитування в МФО. Про переваги та недоліки мікрозаймів можна довго сперечатися, та досвід показує, що цей фінансовий продукт є популярним попри високі відсоткові ставки. Втім час користування позикою швидко спливає, а кошти на її погашення є не завжди. Мікрофінансові організації пропонують взаємовигідну послугу – пролонгацію (продовження) кредиту.

Особливості продовження мікрозаймів

Пролонгація неодноразово рятувала позичальників від прострочення та штрафних санкцій. Особливо важлива така функція при акційних позиках.  Якщо такий кредит вчасно не закрити, то крім збільшення відсоткової ставки, пені, штрафу, позичальник має сплатити ще й всю заощаджену суму.

Пролонгація кредиту – унікальна послуга за декількома причинами:

  1. Зменшує фінансове навантаження, якщо клієнт опинився у скрутній ситуації.
  2. Дозволяє зберегти гарну кредитну історію, адже подовження терміну користування позикою не є простроченням.
  3. Вигідна також для мікрофінансових організацій, які довше отримують свою винагороду у вигляді сплати за користування кредитом.

Варіанти пролонгації позик від МФО

Найчастіше мікрофінансові організації пропонують такі моделі пролонгації позик:

  • Безкоштовна, при якій треба лише сплатити всі кошти, нараховані раніше за відсотками. Термін пролонгації може обиратися клієнтом, або бути фіксованим: 7, 14, 30 діб.
  • Пролонгація з окремою оплатою за кожен день. Це зручно, коли відсутня вся необхідна сума. Існує, так званий «мінімальний платіж», при внесенні якого кредит подовжується на 1 день. Якщо є більша сума, можна подовжити позику, наприклад, на тиждень і т.д.
  • Платна пролонгація, коли за цю послугу передбачена комісія.

Щоб додаткова плата за продовження кредиту не стала несподіванкою, варто уважно читати умови договору, або уточнити цей момент у оператора гарячої лінії.

Скільки разів можна продовжувати кредит

У типових кредитних договорах МФО зазвичай йдеться про необмежену кількість пролонгацій впродовж року з дня видачі позики, або й довше. Деякі позичальники, радіючи таким можливостям, користуються послугами продовження мікрозаймів багато разів поспіль. При цьому тіло кредиту не змінюється, або навіть зростає. Тож не радимо зловживати пролонгацією, адже це крайня міра.

Страшне слово «автопролонгація»

Саме так. Якщо термін «автопролонгація» зустрічається в кредитному договорі, краще зробити все можливе, аби її уникнути. Підступність автопролонгації також в тому, що її можна легко сплутати з автоматичним списанням відсотків з банківської картки, що пропонують деякі МФО.  

Автопролонгація – це автоматичне продовження терміну кредиту при виникненні прострочення. З цього моменту починає діяти підвищена відсоткова ставка, іноді більш ніж удвічі. Також скасовується дія знижки, якщо кредит був акційний. Інформація про порушення умов договору позичальником відразу направляється до Українського бюро кредитних історій.

Коли продовження кредиту неможливе

У деяких випадках мікрофінансова організація може відмовити клієнту у послугах з пролонгації. Найчастіші причини – це:

  • Порушення умов договору;
  • Негативні зміни у кредитній історії;
  • Надмірна кількість пролонгацій однієї позики;
  • Зміни особистих даних, про які позичальник не повідомив та ін.

Якщо послуга продовження кредиту стала недоступною, погляньте на ситуацію з позитивного боку – настав час нарешті закрити мікрозайм та позбутися певного морального дискомфорту

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *