Що приховує кредит від приватної особи

Порівняно високі відсоткові ставки в мікрофінансових організаціях – це чи не єдиний мінус онлайн позик. Цілком природно, що людина, яка тривалий час має декілька мікрозаймів, мріє знайти спосіб перекредитування. Та от біда: банки не видають картки з лімітом, чи позики готівкою людям з такою кредитною історією, навіть якщо прострочень немає. І тут «на сцену» виходять вони – посередники, які обіцяють знайти інвестора, чи кредитного донора. Здавалося б, ось він – реальний шанс вирішити хоч тимчасово фінансові труднощі. Але за фантастичними обіцянками найчастіше криються звичайнісінькі шахраї. Про способи обману людей ми й розкажемо, щоб попередити довірливих громадян.

Хто такі приватні кредитори

Як вже згадувалося, альтернативні способи кредитування шукають люди, які мають банківські кредити, чи мікрозайми та вважають, що відсоток за користування ними занадто високий. Дехто взагалі має прострочення за кредитами, а наразі відсутня можливість навіть взяти ще одну позику, щоб погасити попередню. Також охочою отримати кредит від приватної особи може бути людина, у якої не в порядку документи, наприклад, прострочений, чи зіпсований паспорт, або немає банківської картки.

Пропозицій наразі маса, кредиторів можна побачити на Інтернет ресурсах з безкоштовними об’явами, знайти їхні сайти через пошук у браузері, або навіть почитати оголошення на стовпах, чи біля під’їзду. Хто ж ці люди та компанії? Умовно їх можна розділити на декілька категорій:

  1. Брокери – фізичні особи, або фінустанови, що в якості посередника пропонують позики від приватних кредиторів, беручи винагороду за свої послуги.
  2. Кредитні донори – люди з бездоганною кредитною історією, які готові взяти позику на себе, а виплачуватиме її інша людина.
  3. Інвестори – приватні особи, які видають власні кошти під відносно невеликий відсоток в обмін на боргову розписку.

Зазвичай, знайти самостійно кредитного донора, чи інвестора, користуючись мережею Інтернет, не вийде. Це може бути тільки дуже близька людина. Адже, якщо подумати логічно, то хто, будучи у здоровому глузді, погодиться взяти кредит на невідому особу, або віддати їй власні кошти? Звичайно, ніхто.

 Але українці, які потрапили у скрутну фінансову ситуацію ладні повірити у цього міфічного рятівника – приватного кредитора з Інтернету. На жаль, попит на подібні послуги шалений, чим і користуються зловмисники.

Ризики при зверненні до приватного кредитора

У кращому випадку, співробітництво з приватними кредиторами забере багато часу без жодних результатів. А може бути гірше, бо люди ризикують ще й такими речами:

  • телефонний номер та електронна адреса миттєво вноситься до своєрідної бази даних «надто довірливих осіб», цілодобовий спам із сумнівними пропозиціями гарантований;
  • брокери, донори, чи інвестори, зберігаючи повну власну анонімність, вимагають від клієнтів надати копії документів, бажано в гарній якості, що дуже небезпечно;
  • замість того, щоб отримати гроші, клієнт сам заплатить шахраям, які відразу хутко зникнуть.

При найменшому сумніві, наприклад, підозріло виглядає новостворений сайт, не подобається манера спілкування, відсутні відгуки в мережі Інтернет та ін., слід негайно припиняти співробітництво. Чим раніше, тим швидше.

Як приватні кредитори гроші виманюють

Здавалося б, ось воно – довгоочікуване позбавлення від тягаря дорогих кредитів. Людина рідіє: “Дай, Боже, здоров’я цьому добродію, який мене готовий виручити”. Та як би не так!

Звичайно, позичальники хвилюються, але першочергово за те, щоб гроші не виявилися фальшивими, або щойно отримана чужа кредитна картка заблокованою. Та зазвичай, до запланованої та обговореної в деталях видачі справа не доходить.

Бо ключова мета – переконати людину, що для отримання кредиту, яке ось-ось відбудеться, вона повинна перерахувати кудись хай невелику суму грошей. Що найчастіше просять оплатити:

  1. Перевірку кредитної історії, або навіть виправлення її. Тут треба на певному сайті заплатити від 399 гривень. Але аналіз даних про позичальника (якщо він взагалі проводиться) не дає жодних гарантій, що позику від приватної особи буде схвалено.
  2. Поточні витрати донора, який звичайно ж буде з іншого регіону, тож попередньо йому треба перевести гроші на проїзд, на бензин і так далі. Добре якщо хоч на банківську картку, так хоч існує шанс, що поліція допоможе повернути кошти.
  3. Гарантійний платіж, коли людину увесь час завіряють, що жодних передплат не буде і вже заочно знайомлять з донором, чи інвестором. Та в останній момент кажуть, що видача вже призначена, нотаріус заброньований і щоб переконатися, у вашій платоспроможності, перекажіть на електронний гаманець суму, що складає приблизно 2% від суми бажаного кредиту.

Годі й казати, що як тільки на рахунок зловмисників гроші будуть зараховані, то будь-яке спілкування відразу припиниться, а ви шукатимете довго вітру в полі. Тож, не вірте казочкам і звертайтеся лише до ліцензованих компаній, коли потрібні кошти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *